• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

MÜDÜRÜN MESAJI

Değerli Öğrenciler,

Üniversiteye hazırlık ve akabindeki yükseköğretim sınav sürecini içeren yoğun ve zorlu bir maratonu başarıyla tamamlayıp üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizi tebrik eder, İzmir Bakırçay Üniversitesi’nde başladığınız lisans eğitimi sürecinin verimli geçmesini dilerim. İzmir Bakırçay Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu akademik ve idari personeli adına sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isterim.

Yabancı bir dili etkin bir biçimde kullanabilmenin, kişilere bilişsel düzeyde önemli katkılar sağlamasının yanı sıra iş yaşamında, sosyal ve akademik alanlarda da sayısız avantajlar sağladığı bilinmektedir. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında kalifiye kavramının kapsamı daha da genişlemekte, özellikle bir ya da birden fazla yabancı dili farklı bağlamlarda etkili, doğru ve uygun bir biçimde kullanabilme becerisi gittikçe daha çok önem kazanmaktadır.

Bu farkındalık ile İzmir Bakırçay Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak, siz değerli öğrencilerimizi güncel koşullara hazırlamayı ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Benimsediğimiz çok yönlü, yenilikçi, çağdaş ve yapılandırmacı bir dil eğitimi anlayışı çerçevesinde öğrencilerimizin İngilizce dilini en iyi şekilde öğrenmeleri ve yaşam boyu öğrenme becerileri geliştirebilmeleri için gerekli adımları atmaktayız.

Yabancı Diller Yüksekokulu olarak, alanında yetkin ve deneyimli eğitim kadromuz, gelişmiş fiziksel imkanlarımız ve heyecanımızla, siz değerli öğrencilerimizin dil öğrenme sürecinde en büyük destekçilerinizden biri olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hepinize verimli ve mutlu bir akademik yıl dileriz.